90 Yaşında Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na Giren Japon Youtuber

Aktif olarak 1981 yılı itibarı ile video oyunları oynayan 90 yaşındaki Mori Hamako, Guinnes Dünya Rekorlar Kitabı'na girdi.

90 Yaşında Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na Giren Japon Youtuber

 

Gamer Grandma olarak bilinen 90 yalındaki Youtuber 1981 yılından beri tam 39 yıldır aktif olarak oyun oynamakta. Mori Hamako dünyanın en yaşlı youtuberı olarak Guinnes Dünya Rekorlar Kitabı'na adını yazdırdı. Call of Duty ve Grand Theft Auto gibi oyunların videosunu çeken Mori Hamako'nun youtube kanalında yaklaşık 250 bin abone mevcut.

 

 

Japonya'da yaşayan 1930 19 Aralık 2019 Yılı'ndan beri Call of Duty: Modern Warfare, Grand Theft Auto 5 (GTA 5) ve Resident Evil gibi aksiyon oyunlarından aldığı tecrübeyi kendi kitlesiyle paylaşıyor. 

 

1981 Yılı'nda Japonya’da “Famicom” olarak bilinen Nintendo Entertainment System (NES) geçmeden önce Cassette Vision konsolunda oyuna başlayan Hamako 80'lerin sonuna doğru bilgisayara geçiş yapmış ardında da 90'lı yıllarda Plastation'la tanışmıştır.

 

Namı değer Gamer Grandma'ya oyuna başlama sebebi sorulduğunda ise  “Çok eğlenceli gözüküyordu. Sadece çocuklar oyun oynasaydı adil olmazdı diye düşündüm” cevabını vermiş ve ardından “Bu kadar uzun yıldır yaşadıktan sonra oyun oynamanın doğru seçim olduğunu daha iyi anlıyorum. Hayatımdan gerçekten zevk alıyorum” ifadelerini eklemiştir.

 

 

Türkiye'de İlk Online Astronomi "Coronastronomy" Yarışması Düzenlendi

 

kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/90-yasindaki-dunyanin-en-yasli-bilgisayar-oyuncusu-rekor-kirdi-41521236