Apple, Magic Keyboard ile yeni 13 inç MacBook Pro'yu Duyurdu

Gelmesi tahmin edilen zamandan daha önce Apple, Sihirli Klavye’li yeni MacBook Pro bilgisayarını tanıttı.

Apple, Magic Keyboard ile yeni 13 inç MacBook Pro'yu Duyurdu

Gelmesi tahmin edilen zamandan daha önce Apple, Sihirli Klavye’li yeni MacBook Pro bilgisayarını tanıttı. Yeni MacBook Pro’lar Intel’in 10. Nesil işlemcilerine sahip olarak gelecek. Fiyatlarının ise 1.299$’ dan başlayacağı söz konusu. Bu yenilik ile yeni bilgisayarlarında artık kelebek klavye mekanizmasını kullanmayacak olan Apple, bu yeniliği, yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelendiriyor.

Apple, bu yaptığı hızlı yenilik ile kelebek klavyeyi üretimden çıkarmak istediğini fiili olarak belirtmiş oldu. Altı ay içerisinde Apple, tüm dizüstü bilgisayarlarının klavyelerini değiştirdi. 2015’den bu yana kulanılan kelebek klavye mekanızması artık tarih oluyor.

 

 

Son MacBook Pro’da olduğu gibi Touch Bar’da Touch ID parmak izi sensörü koyduğunu duyurdu. Ayrıca RAM 32 GB’a kadar yükseltilebilir olduğunu ve depolamanın 4 TB’a kadar destek verdiği bir bilgisayar olduğunu açıkladı.

Yeni bilgisayarlarında kullandığı Intel’in 10. Nesil işlemcileri 4.1 Ghz’ye kadar çıkabilen bir turbo modu olduğu biliniyor. Ayrıca kullandığı Intel Iris grafikleriyle Pro Display XDR’yi 6K çözünürlüklü olarak desteklediği bilgisayarlar şaşırtacak derecede.

Bu hafta itibariyle sipariş verilen MacBook Pro’lara 100$ lık bir indirim yapılacağı söz konusu. Resmi Web Sitesi üzerinden siparişler başladı.

Outlook'un Android'de kullanılabilen spam önleme özelliği nihayet iOS'a geliyor

 

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/5/4/21245940/macbook-pro-13-inch-apple-new-magic-keyboard-price-release-date