Apple Ve Google’a Açılan Büyük Dava Şaşırttı

Pekçok kullanıcı tarafından ürünleri büyük ilgi gören Ubisoft tarafından Apple ve Google’a dava açıldı.

Apple Ve Google’a Açılan Büyük Dava Şaşırttı

Rainbow Six: Siege'in kopyası olduğunu belirttiği ilgili firmaların uygulama mağazalarında olan bir ürün ile alakalı çarpıcı bir durum söz konusu.

Ubisoft'un popüler oyunlarından biri olan olan "Tom Clancy's Rainbow Six Siege" Google ve Apple tarafından kopyalanması ile gündeme geldi. Bu oyunun içeriğinde bulunan bir ürünü Ubisoft izni olmadan satmakla suçlanan dev firmalara dava açıldı.

Geçtiğimiz Cuma günü Los Angeles'da bulunan federal mahkemede yapılan şikayet konuşmasında Ubisoft tarafından, Alibaba Group'un Ejoy.com tarafından oluşturulduğu bilinen "Alan F2" ile alakalı, Rainbow Six: Seiege'nin çok benzeri olduğu ve bu konuda herhangi bir tartışmaya açık olmadığını dile getirdi.

55 milyon kayıtlı kullanıcısı ve günde ortalama 3 milyon oyuncunun aktif olarak oynadığı R6S'den büyük oranda kopya alıntı yapılarak "Ubisoft'un fikri mülkiyetine izin olmadan erişilip kullanması" oyun içerisinde bulunan operatör seçimi ekranı, son puanlama ekranı gibi pekçok içeriği aldığı gerekçesini öne sürdü.

 


 

App Store ve Google Play Store'da yayınlanan Alan F2, Alibaba'nın alt birimi olan Ejoy.com tarafından üretilen oyun için Ubisoft, oyun firmasını değil bu oyunun yayınlanmasında ihlal gösteren Google ve Apple şirketlerine dava açtı.

Ubisoft'un neden böyle bir politika izlediği halen belirsiz. Önümüzdeki süreçte bu daha çok gün yüzüne çıkacaktır.

Minecraft Greenfield V0.5.3 Yeni Sürümü İnanılmaz Görüntü Kalitesiyle Geliyor.

Kaynak:https://www.imore.com/apple-and-google-sued-ubisoft-over-sale-rainbow-six-carbon-copy-area-f2