Bitcoin'in Düşüşü

Bitcoin sürekli 10.00 barajını geçmeye çalışırken geriliyor.

Bitcoin'in Düşüşü

2008 Yılı'nda hayata geçen Bitcoin yakın zamanda 9800$ seviyelerine yaklaşmayı başarmıştı. Asıl hedefi 10.000$ barajını geçmek olan Bitcoin, barajı geçmeyi ne kadar denesede bunu henüz başaramadı. Denemelerinde başarısız olan BTC güçlü düşüşler yaşayarak 21 Mayıs'ta 8.900 $ gibi seviyelere düştü. 9.200$ altına düşmesi nedeniyle de 9.200$ destek seviyesini kaybeden Bitcoin'de yine bir düşüş bekleniyor.

Diğer yandan uzmanlar ise Bitcoinin yakında yükselmesi için bir şansı olduğunu söyledi. Makro eğilim çizgilerinin çoğunun göstergesine ve momentum asilatörüne göre Bitcoin bir yükseliş yaşayabilir.

Bitcoin'in Fiyatı Kim Tarafından Belirleniyor?

Paraların değerini belirleyen en önemli şey arz talep ilişkisidir. Bu ilişki Bitcoin içinde geçerlidir. Bu nedenle kripto para alım ve satımı yapılan platformlar Bitcoinin yükselişinde veya düşüşünde etkilidir. Bitcoinlerin satıldığı platformlar, birbirlerine veya bir merkeze bağlı olmadıkları için platformlar arasında fiyatlar farklılıkları görülebilir. Kısacası Bitcoinin fiyatı dolaylı olarak Bitcoin kullanıcıları tarafından belirleniyor.

 

Bilim İnsanları Bebek Gezegenin Doğuşunu Görüntüledi

 

Kaynak:https://tr.cointelegraph.com/news/bitcoin-price-drop-to-89k-raises-fear-of-a-new-bear-trend-beginning