BMW 5 Serisi Makyajlandı.

Önümüzdeki hafta açıklanması Beklenen Yeni Makyajlı 5 serisinin bazı fotoğrafları basına sızdı.

BMW 5 Serisi Makyajlandı.

 

Geçtiğimiz günlerde BMW'nin resmi intagram hesabından paylaşılan karanlık bir görüntü makyajlı 5 serisine göz kırpar nitelikteydi. 27 Mayıs'ta gösterime çıkması beklenen makyajlı 5 serisi yeni 6 serisiyle birlikte tanıtılması bekleniyor.

BMW 5 serisinin gizli fotoğraflarının paylaşılmasının ardından hem Sedan hemde Hatchback modelinde önemli bir değişime gidildiği görünüyor. Ön ve arka taraftaki ince değişiklikler sayesinde daha agresif bir görünüm elde edilmiş. Hibrit versiyonunda düşük hava girişlerini sağlayan yatay bir kanatcık ile ön tanpon daha iyi bir görünüme sahip olduğu kesin.

BMW'nin 7 serisinde kullandığı büyük böbrek ızgaraların makyajlı 5 serisinde kullanılacağı söylenmişti. Fakat BMW'nin yaptığı bir açıklamda bu durmu yalanladı.

BMW'nin her modelinde kendine özgü bir tasarım kazandırmayı amaçladığını biliyoruz. Bu makyajda da BMW'nin bu stratejiden vazgeçmediği görünüyor.  

Makyajdaki diğer değişimleri ise ön taraftaki yeni nesil farlar ve yanlardaki dikey hava perde kanalları, bide hava deliklerini içeren daha ağır yapıdaki ön tanpon, Arka tarafta ise egzoz uçları, arka tanpon ve stop lambalarıyla çok iyi görünüyor iç tarafta yenilenmiş bir multi medya sistemi ise İDrive 7.0 işletim sistemi yüklenmiş durumda 

Mevcut G30 5 Serisi yani 530ie, turbo şarjlı 2.0 litrelik dört silindirli benzinli bir motora ve 248 bg'lik birleşik bir elektrik motoruna ve 60 km'ye  kadar sadece elektrikli bir sürüş menzili sunuyor. BMW'nin, 745e ile aynı kurulumu yapan yeni bir 545e modeli planladığı söyleniyorBu, daha güçlü bir turbo şarjlı 3.0 litrelik altı silindirli motor ve kombine 388 bg güç üreten ve 56 km'ye  kadar sadece elektrikli bir menzil sağlayan bir elektrik motoru kullanacak.

Dünya'nın En Yavaş Bilgisayarını Almak İçin Sıraya Girdiler.

KAYNAK:https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/bmw-5-series-2020-facelift-be-revealed-next-week