Command & Conquer Serisi Sevenlere Müjde

EA Games bugün, gerçek zamanlı oyunları içerisinde olan Command & Conquer serisinden  Command & Conquer: Red Alert ve Command & Conque: Tiberian Dawn oyunları için yeni kaynak kodları çıkaracağını duyurdu.

Command & Conquer Serisi Sevenlere Müjde

Command & Conquer, çoğu gerçek zamanlı strateji oyunları tarzında yapılmış bir video oyunu serisidir. Serinin ilk oyunu 1995 yılında Westwood'un Electronic Arts şirketiyle başlamıştı ve 2003 yılında ise Amerikalı bir video ve bilgisayar oyunu üreticisi olan EA şirketine geçmiştir. EA Games bugün, gerçek zamanlı oyunları içerisinde olan Command & Conquer serisinden  Command & Conquer: Red Alert ve Command & Conque: Tiberian Dawn oyunları için yeni kaynak kodları çıkaracağını duyurdu.

Bu oyunlara yeni açık kaynaklar sağlayarak, Command & Conque serisi oyuncularının daha geniş modlarda oynayabilmesi için uğraşıyor. Bunlara ek olarak DLL(Dosya biçimi) deki hataları düzeltmek için, oyun mantığını daha gelişmiş yapmak için ve yeni haritalar tasarlamak için 5 Haziran 2020 de yeni kaynak kodlarının çıkıcağını kendi web sitesinde de duyurdu. Command & Conque serisi oyuncuları ister Steam olsun ister EA Origin yazılımından olsun yeni modları ve haritaları kullanabilecekler fakat oyuncuların bu yenilikleri kullanması Steam ve EA' e göre değişiyor. Command & Conque oyuncuları EA Origin yazılımı üzerinden yeniliklere kolayca erişebilirken, Steam yazılımı üzerinden giren oyuncular Steam atolyesine girerek bu yeniliklerden faydalanabilecek.

Electronic Arts'ta C&C Remaster'da Yapımcısı Jim Vessella, iki oyunun kaynak kodlarınında GNU (Genel Kamu Lisansı) altında olacağını belirtti.

Top-5 2020'nin En İyi Spor SUV'leri

Kaynak: https://www.theverge.com/2020/5/20/21265663/ea-command-conquer-tiberian-dawn-red-alert-open-source-remastered