Dünya'nın En Yavaş Bilgisayarını Almak İçin Sıraya Girdiler.

MNT REFORM Tarafından üretilen Bilgisayarı inceliyoruz.

Dünya'nın En Yavaş Bilgisayarını Almak İçin Sıraya Girdiler.

 

Yüzlerce insan MNT Reform projesi için bir araya gelerek bir bağış düzenlendi. Ve yapılan bağıştan toplamda 125 bin $  toplandı. Ancak şirket bu paranın sadece 115 bin $ dolar talep etti. Bağışlar toplanmadan 1 ay önce insanlar sıraya bile girmişti. Bilgisayar meraklıları bu bilgisayar için sıraya girseler de halen merak edilen sorulardan biri de insanların bu bilgisayar için neden bu kadar hevesli olması?


Öncelikle, MNT Reform’un temel özeliklerine bakalım. Üzerinde ARM Cortex A53 işlemci ve 4GB RAM bulunuyor. Ayrıca 12,5 inç Full HD bir ekrana, beş USB bağlantı noktası ve bir adet Ethernet kartı bulunuyor bir de 1 TB harddisk ve isteğe bağlı ek ücretle bir Wİ-Fİ modülü de ekleyebilirsiniz. 

Linux işletim sistemiyle gelen MNT Reform’ a tüm opsiyonlar dahil ederek 1.500$ (vergiler hariç 10.191 TL)'ye  sahip olabilirsiniz veya opsiyonsuz haliyle 999$ (vergiler hariç 6.787 TL)'ye de alabilirsiniz tabi bazı parçaları kendiniz monte etmek zorunda kalabilirsiniz . 

Bu bilgisayarın amacı yeniliğin özü ve avantajı, 18 ay boyunca Alman şirketi MNT Research GmbH asil amacı, açık kayak kodlarına tam uyarak en basit, en evrensel dizüstü bilgisayarı üretmek Mevcut düzenin dışında, bu bilgisayarın donanım ve uygulama ile herhangi bir kısıtlamanın olmaması. Bu şimdiye kadar açık kaynak donanım birliği standartına tam olarak uyan tek diz üstü bilgisayar . Temel olarak bu bilgisayarda çok azla fayda sağlanacak gibi görünüyor. 

Fortnite'ın yeni Battle Royal Modu, PS5 ve Xbox X Modeleriyle Birlikte Gelecek

KAYNAK:https://www.techcult.ru/sdelay-sam/8308-samyj-medlennyj-noutbuk-v-mire