Fortnite'ın yeni Battle Royal Modu, PS5 ve Xbox X Modeleriyle Birlikte Gelecek

350 milyon kullanıcıya sahip Fortnite, Yeni Battle Royale Modunu Duyurdu.

Fortnite'ın yeni  Battle Royal Modu,  PS5 ve Xbox  X Modeleriyle Birlikte Gelecek

 

Unreal Engine 5'in ortaya cikmasıyla Epic Games yeni Battle Royal modlu Fortinete'ı duyurdu. Microsft'un Xbox series X ve Sony'in playstation 5 konsollarıyla piyasaya sürüleceği söylendi

Unreal Engine 4 ile geliştirilen Fortinete 2021'in ortalarında Unreal Engine 5'e taşınması bekleniyor. AYRICA bugün Epic Games'in yaptığı bir açıklamada oyun satın alımlarının devam edeceğini eski konsolların oyunu destekleyeceğini yeni çıkan konsollarla birlikte eski konsollara desteğin devam edeceğini söyledi.

350 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan Fortinte dünyanın en büyük ve en karlı oyunları arasında, hem Microsoft hemde Sony önceki nesil cihazlarında Fortinete'ın mümkün olduğunca Xbox one ve PS4'te oyunun tamamını detsekleyeceğinin sözünü verdi.

Epic Games, Fortinete'ın yeni konsol ve kollar üzerinde daha iyi performans ve akıcılığı sağlamak için UE5'te başlatılması için zaman optimize planları yaptıklarını bazı sürüm değişiklilerin avantajını PS ve Xbox series X'deki lansmanda daha net görüleceği kesin.

Ancak gelecek yıl Fortnite'ın veri depolama, yönetim faydaları ve grafik performasnı dahil olmak üzere konsoların sağladığı tüm donanım ve yazılımdan yararlanacaklarını söylüyor. ve yeni CPU ve GPU'lar da etkinleştirilicek.

 

Epc Games, Fortinte'ı olabildiğince çok platformda ve cihazda çalıştırmaya ve üzerinde çalıştığı her donanımda iyi bir performans sunmasının gerektiğini çünkü bu tür uyumluluk Unreal'in önemli bir satış noktası olduğu düşünülüyor.

 

Top-5 2020'nin En İyi Spor SUV'leri

KAYNAK: https://www.theverge.com/2020/5/13/21256140/fortnite-epic-sony-ps5-microsoft-xbox-series-x-next-gen-console-launch-optimize