Google, Tüm Mesajlaşma Servislerini Tek Çatı Altına Topluyor

Google mesaj servislerinde büyük bir yeniliğe gidiyor. İçerisinde Meet Ve Hangouts'un bulunduğu değişikliğin içeriği neler?

Google, Tüm Mesajlaşma Servislerini Tek Çatı Altına Topluyor

Geçen yılın Ekim ayında işe aldığı Javier Soltero'yu Google bu defa onu başka bir ürün grubundan sorumlu tutuyor. Bu servisler Mesajlar ve Duo uygulamaları.

Yeni bir çalışmaya imza atmayı planlayan Google, bu defa ürünlerinden mesajlaşma uygulamalarını tek çatı altında toplamak istiyor. Fakat mesajlaşma servisleri başında bulunan Soltero, bu çalışmaların herhangi bir acil durumu söz konusu olmadığını ve uzun bir süre içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

Kullanıcıların kullandıkları ürünler hakkında konuşan Soltero “İnsanların belirli amaçlar doğrultusunda kullandıkları ürünler arasında seçim yaptığına inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Bu sözlerden, kullanıcı seçimlerine müdahale etmeden saygı duyarak onlara bu servisleri kullanım haklarını kesmeden devam edebilecekleri anlaşılıyor

Yine de, Google’ın iletişim uygulamalarını daha tutarlı ve kullanışlı olabilmesi için gelişmeye ihtiyaç duyuyor. Bu alanda ki çalışmalarda Google’ın Soltero’yu seçmesi stratejik bir hamle olabilir. Alanında en doğru kişi olduğu pekçok kişi tarafından ortak bir düşünce.

Soltero’nun daha önceki çalışmalarında benzer görevler üstlendiği biliniyor. Bu konuda da oldukça tecrübeli olacağından ümit ediliyor.

COVID-19'a Yerli İlaç Geliştirildi

 

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/5/7/21250790/google-android-messaging-duo-phone-g-suite-javier-soltero-hangouts-chat