Krizde Olan HTC Temmuz'da Amiral Gemisi Telefonu Tanıtacak

İki senedir sesini duymadığımız telefon markası olan HTC 2021 Yılı'nda amiral gemisi telefon çıkaracağını söyledi. Önümüzdeki Temmuz Ayı'nda piyasaya girmesi bekleniyor.

Krizde Olan HTC Temmuz'da Amiral Gemisi Telefonu Tanıtacak

Bir aralar piyasada aktif olan fakat 2 yıl gibi bir uzun sürede sesi hiç duyulmayan HTC, bu gidişat yüzünden her sene para kaybediyor. Yeni fikirler üretemeyen firma yakın zamanda Nisan Ayı'nın geliri toplam 10 milyon dolar olduğunu açıkladı. Veriler, Nisan Ayı gelirinin önceki ayın gelirine göre %31,25, geçen senenin Nisan Ayı'na göre ise %49,86 oranında gerileme olduğunu gösteriyor.

Telefon bu gerilemelere rağmen moral bozmuyor. Uzun süre krizde olan HTC önümüzdeki sene yeni amiral gemisi telefonuyla karşımıza çıkacağını iddia ediyor. Firmanın telefonlarda düşüş yaşama sebebini yapılan yatırımlardan dolayı olduğunu düşünüyor, çünkü firma yatırımların yarısından fazlasını VR teknolojisine yatırım yapıyor. 

Medyaya göre HTC ilk 5G teknolojisine sahip telefonunu 2020'nin Temmuz'unda duyuracak. Telefonun ilk olarak kendi evi olan Tayvan'da çıkacağı biliniyor. Kullanıcılardan alınan geri dönüşlere görede diğer pazarlara sunulacağı söyleniyor. Yeni çıkacak olan bu telefonla alakalı bilgiler şuanlık bu kadar biliniyor. 

 

Virüse Karşı Yeni Umut!

 

Kaynak:https://www.gizchina.com/2020/05/24/htc-flagship-phone-to-make-a-return-in-july-after-two-years/