Microsoft, Müzisyenler İçin Büyük Kolaylık Sağlıyor

Microsoft, müzisyenlerin iptal olan konserleri için büyük bir yardımda bulunuyor.

Microsoft, Müzisyenler İçin Büyük Kolaylık Sağlıyor

Microsoft müzisyenlerin iptal olan konserlerine karşı yürüttüğü çalışmada konserlerin artık interaktif çevrimiçi performans olabilmesi için yardımcı olacağını duyurdu.

Re:Surface olarak adlandırılan proje ile, hayranların canlı ama sanal olan konserleri deneyimlemesine olanak sağlayarak müzisyenler ile hayranlar arasında bir etkileşim sağlayacak. Bu sayede evde kalınan sürelerde güzel bir aktivitenin kapısı açılacak. 

Proje, korınavirüs pandemisi nedeniyle yapılması planlanan konserlerin iptal edilmesinin ardından durumu inceleyen şarkıcı, söz yazarı olan Jade Bird tarafından ortaya atıldı. Ve bu projenin hayata geçirilen ilk ayağı 29 Mayıs akşamı 20:30’da Jade Bird tarafından yapılacak.

Bird yaptığı açıklamada “Şarkı konserlerim altı hafta önce iptal edildi ve o noktadan sonra sanatçı olarak herşey değişti” dedi. Bir diğer ifadesinde “Ben bir şarkıcı-söz yazarıyım ve teknik becerilerim en iyi değil, bu yüzden Re: Surface projesi benim için çok iyi. Microsoft, kullanımı gerçekten kolay bir konsept ve bir plan oluşturdu ve bu, en iyi yaptığımı yapmaya devam edebileceğim, ancak konserlerimi geliştirebilecek ve onları yepyeni bir seviyeye çıkarabilecek diğer yaratıcı insanlarla iş birliği yapabileceğim anlamına geliyor.” cümlelerini kullandı

Microsoft geliştirdiği bu proje hakkında bilgilendirme niteliğinde kullanıcı ve sanatçılara ayrı olmak üzere proje planı yayınlayacağını duyurdu.

Epic Games Mega İndirimler İle Piyasayı Yerinden Oynattı

Kaynak:https://www.technologyrecord.com/Article/microsoft-helps-musicians-replace-gigs-with-online-performances-107843