Microsoft'tan Yepyeni Deneyim Office 365 ve Çapraz Platform Geliyor

Resmi blog sitesindeki gönderisini güncelleyen Microsoft, mevcut Fluent UI sistemini detaylandırdı.

Microsoft'tan Yepyeni Deneyim Office 365 ve Çapraz Platform Geliyor
 

Yeni Kütüphane

Müşterilerine kusursuz bir deneyim sunan Microsoft, Fluent UI, kod, tasarım ve etkileşim durumunu paylaşan mobil ve web uygulamalar oluşturmak için bir UX çerçeveden fazlasıdır. Kendi ortaklarını da bu çerçeveleri daha iyi kullanmaları için geliştirici ekosisteme sokmayı planlıyor.

Yetkililer, Fluent UI React (Web), Fluent UI Apple (iOS ve macOS) ve Fluent UI Android GitHub kütüphanelerindeki bileşenlerin Microsoft 365 hizmetlerinin güçlü araçlar olarak kalmasını sağladığını, eski uygulamalarını daha sezgisel bir şekilde tanıtmalarını sağladığını söyledi. Aynı zamanda bu platformdaki kullanıcılar için tutarlı bir deneyim. JavaScript geliştiricilerinin müşterilere daha hızlı, cihazlar arası deneyim planlayarak Fluent UI React Native'i kütüphanesine ekledi.

İOS / Android için Daha İyi Bir Deneyim

Kendi Fluent UI tarzı gezinme çubuğunun hala mevcut olduğunu, iOS ve Android platformlarına uyum sağladığını, bunun da müşterilere daha tutarlı ve bağlantılı bir deneyim sağladığını söyleyen Microsoft, 365 uygulamasını kullanırken bir uygulamadan diğerine geçerken rahatlıkla geçilebileceğini belirtti.


 

Microsoft'un Mimari Modernizasyonu

Microsoft gelecek için bir tasarım sistemi oluşturmak üzere tematik bir  bir mimari dizayn ediyor. İlerideki temaların kullanıcıların tasarımlarını tüm platformlarda güncellemelerini kolaylaştırması adına aynı tema altyapısı, sınıflandırma ve Microsoft çerçevelerinde merkezi bir platformlar arası stil kitaplığı kullanacak . 

Amazon’da Koronavirüs Şoku

Kaynak:https://sparrowsnews.com/2020/05/17/microsoft-fluent-ui/