OnePlus, Ses Kanallarıyla Alakalı Sorun Yaşıyor

OnePlus'ın ses kanalları ile alakalı sorunu kullanıcı için sorun olmaya başladı.

OnePlus, Ses Kanallarıyla Alakalı Sorun Yaşıyor

Pek çok özelliği ile dikkat çeken ve beğenilen OnePlus cihazları son zamanlarda popülerliğini arttırdı. Ancak, dünyanın çeşitli yerlerinden gelen kullanıcı raporlarına dayanarak, kablolu kulaklık kullanımlarında ses kanalları arasında bozukluklar meydana geldiği bir hatadan bahsediliyor.

Bu raporlara dayanarak söz konusu hatanın OnePlus 7’de en belirgin şekilde görüldüğü biliniyor. Aynı hatanın eski OnePlus cihazlarında da var olduğu gelen raporlar ile sabit. Bu sorunlar daha öncelerinde çeşitli forumlarda konuşuldu.

Günümüzde pek çok kullanıcı tarafından kablosuz kulaklıklar kullanımda olduğu için kablolu kulaklıklarda yaşanan bu sorunu pek çoğunuz fark etmemiş olabilir. Bu sorunun sadece jak girişi ile alakalı bir sorun olmadığı, bu sorunun aynı zamanda Type-C’li cihazlarında da olduğu biliniyor. Buna bakılarak giriş ile alakalı bir sorun olmadığı ortada.

Bu sorunun fark edilmesi müzik dinlemek, arama yapmak ve bu şekilde çift kanalı aynı anda ve eşit kullanan işlevler için mümkün olmayabilir. Fakat özellikle günümüzdeki sesin aktif olarak kullanıldığı oyunlarda bu hata ile karşılaşmak muhtemel.

Farklı kanalları farklı zamanlarda kullanınca ortaya çıkan bu sorun hakkında en kısa zamanda çözüm bulunacağı ümit ediliyor. Sizler de bu sorunu yaşadınız mı?

Google’ın Yaptığı İki Hata Şaşırttı

Kaynak:https://wccftech.com/oneplus-devices-are-experiencing-a-bug-that-swaps-audio-channels/