SpaceX Yeni Web Tabanlı Simülatör Oyununu Yayınladı

SpaceX yeni yayınladığı web tabanlı simülatör oyunu ile kullanıcıların SpaceX Dragon Uzay Aracıyla Uluslararası Uzay İstasyonu'na bağlanmalarını sağlıyor.

SpaceX  Yeni Web Tabanlı  Simülatör Oyununu Yayınladı

SpaceX yeni yayınladığı web tabanlı simülatör oyunu ile kullanıcıların SpaceX Dragon uzay aracıyla Uluslararası Uzay İstasyonu'na bağlanmalarını sağlıyor.

SpaceX, web tarayıcı tabanlı simülatörünü yayınladı. Kullanıcılar, web adresi üzerinden SpaceX Dragon 2 uzay aracını yönlendirerek, uzay aracıyla International Space Station'a (Uluslararası Uzay İstasyonu) başarılı bir yaklaşma gerçekleştirerek yanaşmaya çalışıyor. Kısaca oyunun amacı  bir Crew Dragon üyesi olarak uzay aracınızla ISS'e başarılı bir şekilde bağlanmak.

 


Simülatör oldukça basit ve tek bir bölüm olarak tasarlanmış. Fakat büyük sabır ve azim gerektiriyor. Zaten kullanıcılar web sitesinde de uzaydaki gerçek yaklaşma hareketlerinin böyle yavaş olduğunu ve sabırlı olunması gerektiği yönünde bilgilendiriliyor. Kısaca web tabanlı simülatörün bir de gerçekçilik iddası mevcut.
 


Simülatörün bir diğer ilgi çekici yanı, burada gerçek bir arayüzün kullanılmasıdır. NASA astronotları tarafından kullanılan bire bir gerçek arayüz kullanılmıştır. Astronotlar, SpaceX Dragon 2'yi elle kontrol ettikleri anda aynı arayüzle işlem yapıyor. Farklı eksenlerde uzay aracını yönlendirirken, hız ve yönü de iyi değerlendirerek ISS'e başarılı bir yanaşma gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bitcoin'in Düşüşü