Top-5 2020'nin En İyi Spor SUV'leri

Performanslarıyla dikkat çeken SUV'ler

Top-5 2020'nin  En İyi Spor SUV'leri

 

1.Range Rover Sport SVR

Böyle bir arabaya hayran olmamak elde değil, Bazıları için gösterişsiz, masraflı veya aşırı şekilde gereksiz görülse de  aslında öyle olmadığı kesin sonuçta bir dizel V8 yeterince hızlı ve tatminkar. Tabi bununla birlikte kalite, konfor bir SUV’ de aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. 5.0 V8 motor 567 beygir güç ve 700 nm tork üretiyor bu makine 0-100 sadece 4.5 saniyede çıkıyor ve maksimum hızı 280 km/s hıza sahip.   

 

 

2.jaguar F-Pace SVR                                                                  

Jaguar’ın SUV üretmeye başladığında nasıl bir performans sağlayacağı her araba sever tarafından merak ediliyordu. Ancak Jaguar hiş şaşırtmadı. 5.0 litrelik süperşarjlı V8i, oldukça iyi bir performans ve heycan üretiyor. Üretildiği yılarda hızlı hareket eden Alman rakiplerinin çoğunu, hız ve spor fırsat duygusu ile hızlı bir  4x4 kenarlığı başlatarak yanlış gideceklerini gösterdi.F-pace SVR, günlük kullanımlarda işten eve gidip gelemek için veya hafta sonu gezilerinde hatta tatillerde bile sizi üzmeyecek bir otomobil.

 

 

3.Porshe Macan Turbo


Sadece 2017 yıllında 100.000 satmış bir araçtan bahsediyoruz. Ve halen büyük ölçüte satışları yapılıyor. Porshe’nin en çok satığı otomobillerinden birisi türünün en iyi işlem arabasıydı ve mekanik bir makyaj sadece hassasiyet ve soğukkanlılığı onun çok yüksek seviyelere kaldırdı. Audi'nin orta boyutlu RS modellerinde kullandığı aynı 2.9 litrelik turbo V6 motor ile geliyor ve otomobili ilk kez 400 bg'lik bir güç sağlıyor ve bu da ona hızlı, çeviklik sağlıyor. Standart havalı süspansiyonla gelen  Macan Turbo, Diğer anlarda, dingilleri yükseklik ayarlı şekilde küçültebilir ve bazı modern Subaru Impreza vagonu gibi viraj alabilir. 

 

 

4. Alfa Romeo Stlevio Quadrifoglio 

Bu araç Ferrari 458 Speciale’yi üreten adam tarafından imzalanmış bir SUV’dur.Ayrıca üzerinde Maranello’dan bir V8’den üretilmiş bir V6 turbo motora sahip ve kendisi Avrupa’nın en saygın üreticilerden birisi.Bazı rakiplerine göre hassasiyet ve bütünlüğü ile inşa edilmemsine rağmen, Stelvio ince dikey gövde kontrolüne ve kütle vücut profiline inanan rapier direksiyon tepkisine sahiptir. 510 HP güçü ve 610 NM torka sahip bu araç sıfırdan yüze sadece 3.6 saniye de çıkabiliyor ve maksimum hızı 283 km/s ‘dir.

 

 

 5.Audi SQ7  

                                     
AUDİ’nin yedi koltuklu lüks SUV’si uygun bir dizel V8 motora sahip bir araç, Audi’nin müthiş  4 çeker sistemi QUATRO ile inanılmaz sürüş ve yol tutuşu sağlıyor. Bu sıralamada ki diğer araçlara göre daha sesiz daha ucuz ve daha verimli. Aynı zamanda kullanımı kolay ve daha kullanışlı. 4.0 litre TDI V8 motora sahip SQ7 (435 hp) QUATRO Triptonik  4 çeker sistemine sahip.

 

 

Samsung'dan Bir ilk! Quantum şifreleme