Virüse Karşı Yeni Umut!

Korono virüsü durduracak tedaviyi bulma yarışı son hızla devam ediyor. İngiltere'de bilim insanları bu kez korona virüsü ağır geçiren hastaların tedavisinde kullanılabilecek yeni bir tedavi geliştirdi.

Virüse Karşı Yeni Umut!

Korono virüsü durdurucak tedaviyi bulma yarışı son hızla devam ediyor. İngiltere de bilim insanları bu kez korona virüsü ağır geçiren hastaların tedavisinde kullanılabilecek yeni bir tedavi geliştirdi. Tedavinin temelinde bir ilaç kullanarak bağışıklık sistemi hücrelerinin sayılarını arttırmak bulunuyor.

 

Durumu ağır olan korona virüs hastalarından alınan kan örneklerinde bağışıklık hücresi olarak bilinen T lenfosit' in azaldığı tespit edildi. Normal şartlarda insan vücudun da 2000 ila 4000 arası T lenfosit hücresi bulunuyor. Fakat korona virüs hastalarından bu sayı 200 ile 1200 seviyelerine düşüyor. Yapılan araştırmalara göre yoğun bakımdaki hastalarda T hücresi sayıları düşerken, iyileşmeyle beraber sayıları da artıyor. İngiliz Bilim İnsanları T lenfosit hücresi sayılarını arttırmak için İnterleukin 7 isimli bir ilacı klinik deneyler de kullanmayı planlıyor.

Klinik deneyler Londra merkezli Kings College, St. Thomas Hastanesi, Francis Enstitüsü ve Crick Enstitüsünden bilim insanlarının ortak çalışmasıyla yapılacak.

 

Deneyler de ilacın 3 günden uzun süren yoğun bakımda yatan hastalara verilmesi planlanıyor.

Bu tarz klinik deneyler Londra yoğun bakım uzmanları için hayli umut verici. Yakın zamanda bir aşı bulunması beklenmeyen korona virüse karşı olası alternatif çözümlerin bu deneylerden çıkması umuluyor.

OPPO'dan İki Yeni Cihaz