Vivo Yeni Amiral Gemisinde Dev bir Gimbal Tarzı Kamera Kullanacak.

1 Haziran'da Gelmesi Beklenen Vivo'nun Yeni Amiral Gemisi X50 Kamerasıyla Merak Uyandırıyor.

Vivo Yeni Amiral Gemisinde Dev bir Gimbal Tarzı Kamera Kullanacak.

İlk olarak Vivo Apex 2020 modelin de gördüğümüz ikili kamera sisteminde bulunan 48 megapiksellik “Gimbal” adı verilen ana kamera yer alıyordu.Bu kamera hakkında ki bilgilere göre tüm modül ile beraber mekanik olarak hareket ediyor ve böylelikle daha önce bir telefonda görülmemiş görüntü sabitleme(OIS) sunuyor. Bu özellik sayesinde kamera sabitleme aparatlarına verilen isim olan “Gimbıl” parçalarına gerek kalmayabilir. Bu kamera sistemini Vivo'nun 1 haziran itibariyle tanıtımını  gerçekleştirmesi bekleniyor.


Vivo bu sistemi modüler bir robotik Gimbal sistemi kullanarak manupile ettiklerini söylüyor. Paylaşılan bir videoda firmanın insan gözü Gımbıl kamera sistemine sahip bir akıllı telefon geleceğini belirtiyordu. 


Bu sistemle birlikte çok iyi bir kamera sistemine sahip olacak Vivo bu kamera sisteminin telefonun en önemli özelliği olacağı düşünülüyor. Yalnız Covid-19 pandemisi nedeniyle şahsen göremediğimiz Vivo’nun Apex 2020 konsept telefonundaki en büyük özellik Gimbıl benzeri stabilizasyon kullanaması. Bu tasarımın bukalemunların gözlerinden esinlendiğini ve tipik IOS(görüntü sabitleme)’lere göre yüze 200 daha etkili olduğunu, daha uzun gece pozlamalarına ve daha düzgün video performansı sağladığı görüldü.

Apex 2020’de, lenslerin gerçekte hareket ettiğini ve orijinal 5x-7x zoom sağlayan benzersiz bir periskop zoom sisteminin olacağını belirtti. Samsung  Galaxy S20 Ulta gibi periskop “zum” lensli diğer telefonlarda gerçekten uzun ana lensler kullanılmış ve ara odak uzunluklarını işlemek için yazılım ölçümlendirmeye güvenir. Ancak, bu yeni periskop tasarımının X50'ye girip girmeyeceği belli değil.

 

              AMD Ryzen 5 4600H İnceleme:

KAYNAK:https://www.theverge.com/2020/5/20/21264651/vivo-x50-camera-tease-event-date